e-Recepty bez wychodzenia z domu dzięki IKP

telemedycyna

Kolejny problem rozwiązany! Jeśli pacjent przyjmuje leki na stałe to już nie musi pojawiać się w gabinecie czy umawiać się na wizytę online – teraz można załatwić to dzięki IKP.
 

Powtórzenie swojej e-Recepty można wykonać prosto z domu

Wraz z pojawieniem się e-Recepty, pojawiają się kolejne dogodności. Jedną z nich jest właśnie brak konieczności umawiania się na wizytę w celu otrzymania recepty na lek, który przyjmuje się na stałe. Posiadając aktywne konto na Internetowym Koncie Pacjenta, jest możliwość zgłoszenia zapotrzebowania na dany lek. Warunkiem jest jednak fakt, że lek musi być przyjmowany stale oraz, że została wcześniej wybrana odpowiednia przychodnia i lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Dlaczego? Ponieważ właśnie do lekarza POZ trafi wniosek o e-Receptę, bez względu na to czy choroba leczona jest u specjalisty czy prywatnie. Warto pamiętać, że lekarz decyduje czy pacjent może kontynuować leczenie bez dodatkowych badań czy konsultacji, więc warto mieć na uwadze, że nasz wniosek nie zawsze może zostać rozpatrzony jak tego byśmy chcieli.
 

Wniosek online – zmiana lekarza

Aby wybrać swojego lekarza POZ należy przede wszystkim zalogować się na IKP. Dwa razy w roku można bezpłatnie zmienić lekarza, za kolejną zmianę już należy uiścić opłatę. Wyjątkiem jest: zmiana miejsca zamieszkania, zamknięcie bądź likwidacja przychodni, w której się leczono, przejście na emeryturę dotychczasowego lekarza bądź ukończeniem 18 lat przez pacjenta. Aby wybrać lekarza POZ / położną / pielęgniarkę POZ należy:

Informacja o zmianie zostanie automatycznie przekazana do przychodni, a przychodnia ma 7 dni, aby zaakceptować wybór. Jeśli wybór nie zostanie zaakceptowany, to należy zgłosić się do przychodni i wyjaśnić sytuację.
 

e-Recepty są już dostępne w kilka sekund

Zamawianie recept online jest niezwykle banalne, należy wykonać jedynie kilka kroków na swoim Internetowym Koncie Pacjenta: