Badania NPS – jak zrealizować?

Dobrej jakości badania NPS (Net Promoter Score) mogą bardzo wspomóc działania Twojej firmy w rozwijaniu sektora marketingu. Zapoznanie się z poziomem lojalności wśród klientów, którzy kupują Twoje produkty oraz korzystają z proponowanych usług jest pierwszym krokiem, do przeprowadzenia tego rodzaju działań. Aby przeprowadzić badanie z oznaczeniem wskaźnika NPS należy mieć dostęp do:

Zapewne jako przedsiębiorca masz wiele istotnych spraw do rozwiązania w twojej firmie, jednak chciałbyś wiedzieć, którzy z klientów odnoszą się krytycznie do Twojej marki, jak wielu mogłoby być jej promotorami oraz jaka część ma neutralny stosunek do kupowanych produktów i proponowanych przez Ciebie usług. Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom i zdając sobie sprawę z ilości czasu, który możesz poświęcić temu zagadnieniu proponujemy szybkie i intuicyjne badania ankietowe online z oznaczeniem wskaźnika NPS.

 

Przeprowadź samodzielnie i w profesjonalny sposób 

Dzięki łatwej w obsłudze platformie do prowadzenia badań SurvGO™, stworzysz kwestionariusz ankiety bardzo szybko. Pomogą Ci w tym zamieszczone szablony ankiet. Badania NPS dostępne na platformie mają wiele zalet. Dzięki nim:

Kiedy już wiesz, jak rozpocząć - dzięki prostej platformie - badanie NPS, sprawdź co eksperci z BioStat®, przygotowali dla Ciebie w następnym etapie realizacji badań.

Kolejną ważną rzeczą jest dobór próby. Dzięki badaniom online masz dostęp do ponad 50 00 zróżnicowanych osób, pod względem charakterów, przyzwyczajeń oraz z uwagi na cechy metrykalne. Respondenci dostępni dzięki panelowi konsumenckiemu Badanie-Opinii.pl to Twoi potencjalni klienci. Chętnie odpowiedzą na pytania, które im zadasz, a dzięki ich zaangażowaniu, badanie może być wykonane już w ciągu jednego dnia! Od Ciebie zależy, jakich respondentów wybierzesz do badania i w jaki sposób: możesz wysłać do nich SMS z zaproszeniem do badania, e-mail lub wstawić link na Twoim portalu społecznościowym.

W trakcie badań możesz modyfikować treść ankiety, jeśli okaże się, że wystąpiły błędy – ta funkcja pomoże Ci je skorygować. Bieżące wyniki, które będziesz otrzymywać od respondentów możesz filtrować, ze względu na typ respondentów, jak i na rodzaj odpowiedzi.

 

Raport z wyników

Ostateczne wyniki otrzymasz w formie klarownego raportu w postaci tabel i wykresów. Odpowiedzi możesz także importować do formatu PDF.

 

Promotorzy i krytycy odnalezieni

Badanie NPS wskaże Ci, jak wielu wśród Twoich klientów może wspomóc Twoją markę na rynku i stać się jej ambasadorami. W aplikacji SurvGo™ poziom wskaźnika NPS zostanie określony automatycznie. Skala tego wskaźnika mieści się w przedziale od -100 do 100. Najlepsi na rynku, którzy biorą pod uwagę opinie swoich klientów i mają wielu promotorów uzyskują wyniki na poziomie +70. Warto jednak dodać, że, wynik dobry zaczyna się już od 0-50.

Sprawdź, kto może być ambasadorem Twojego biznesu, dzięki aplikacji do badania opinii SurvGo™. Przeprowadź profesjonalną ankietyzację online z oznaczeniem wskaźnika NPS.

Tagi

badania NPS wskaźnik NPS SurvGo system do ankiet badanie ankietowe badania rynku badania opinii klientów badania opinii analizy rynku system do tworzenia ankiet ankiety online